Como escolher o ASIK certo em 2020

Jak wybrać ASIK, który przyniesie Ci stabilny dochód i jednocześnie nie będzie zbyt trudny w obsłudze? Biorąc pod uwagę sytuację z halvingiem, kwestia ta jest bardzo istotna, dlatego uważnie przeczytaj kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego urządzenia (lub urządzeń).

 1. Jak efektywny jest Twój potencjał ASIK?

Od czego bezpośrednio zależy Twój zysk i szybkość zwrotu ASIK? Zdecydowanie jest to koszt energii i szybkość mieszania, które można osiągnąć na określonym urządzeniu. Oznacza to, że wybierając ASIK, musisz dokładnie zapoznać się z kombinacjami profili poboru mocy i przetaktowywania. Porównaj kilka modeli i wybierz najlepszy.

Dodatkowo po zakupie ASIC warto ulepszyć go o Hiveon ASIC zasilany firmware'em MSKMINER. Za jego pomocą można osiągnąć jedną z następujących opcji:

 • Zmniejszenie zużycia energii, podczas gdy szybkość mieszania się nie zmienia
 • Zwiększenie szybkości mieszania, podczas gdy zużycie energii się nie zmienia 
 • Maksymalny wzrost hashratu, przy jednoczesnym wzroście poboru mocy,

spójrz na przykład Antminer T17, który dowodzi skuteczności oprogramowania układowego Hiveon ASIC. Standardowe oprogramowanie tego urządzenia pozwala osiągnąć 40 Tx / s. W takim przypadku urządzenie potrzebuje 2200 watów. Przy tej samej szybkości mieszania, ale z oprogramowaniem układowym Hiveon ASIC, Antminer T17 zużywa 1816 W, a maksymalna szybkość mieszania możliwa na standardowym zasilaczu wynosi 56 Tx / s.

 1. Jak łatwo jest obsługiwać ASIK?

Im łatwiej jest zarządzać urządzeniem, tym więcej czasu i uwagi możesz poświęcić na samo wydobycie. Hive OS może znacznie uprościć proces zarządzania, dlatego przede wszystkim zwróć uwagę na te modele ASIK, na których można zainstalować ten system.

Obsługiwanych jest wiele modeli: Antminer, Innosilicon i tak dalej. Pełną listę można znaleźć tutaj.

Po zainstalowaniu systemu Hive OS będziesz mógł zdalnie zarządzać swoimi ASIK, monitorować ich stan i wydajność i tak dalej. Dowiedz się więcej o funkcjach i funkcjach systemu Hive OS tutaj.

 1. Jak łatwo jest zdobyć części zamienne?

Dostępność części zamiennych to kolejny czynnik, który może wpłynąć na wybór ASIK. Czy więc można kupić części zamienne w Twoim mieście / kraju? Ile one kosztują?

Zaleca się jak najszybsze wybranie tych urządzeń, do których można dostać części zamienne. W ten sposób, jeśli jakakolwiek część ASIK wymaga wymiany, możesz szybko rozwiązać ten problem, a tym samym zapobiec długich przerw w wydobywaniu na tym konkretnym ASIKu i utracie zysku.

Proszę wziąć pod uwagę następujące dwa czynniki. Przede wszystkim Bitmain jest najpopularniejszym dostawcą. Po drugie ASIK-y mają bardzo mało wymiennych części - praktycznie ich nie ma. Fani mogą być wyjątkiem, ale wszystko zależy od ich wielkości. Na przykład urządzenia Bitmain mają wentylatory podobnej wielkości, ale wentylatory Innosilicon są większe. Płyty kontrolne serii Bitmain 17 są również wymienne. 

 1. A co z gwarancją?

Przeczytaj uważnie warunki serwisu gwarancyjnego i dowiedz się, co następuje: 

 1. Jak długo trwa gwarancja? Im dłuższa gwarancja, tym lepiej.
 2. Które przypadki nie są objęte gwarancją na potencjalne urządzenie?
 3. Czy w Twoim mieście (lub kraju) jest centrum obsługi gwarancyjnej? Jeśli nie, poszukaj serwisu pogwarancyjnego. Pamiętaj, że czasami taniej i łatwiej jest wybrać centrum pogwarancyjne. Naprawy gwarancyjne czasami trwają znacznie dłużej, co oznacza przestoje i utratę zysków.
 1. Ile kosztuje ASIK? 

Jeśli zamierzasz kupić wiele ASIC, decydującym czynnikiem może być ich cena. Zwykle koszt ASIK zależy bezpośrednio od jego wydajności.

Porównaj wielu dostawców - nie skupiaj się tylko na jednym. Niektóre firmy celowo podnoszą ceny, więc możesz przepłacić, jeśli nie sprawdzisz ofert innych sprzedawców. Wskazane byłoby również, aby nie kupować nowych urządzeń od razu po ich premierze - w tym okresie ich ceny są najwyższe. Zamiast tego poczekaj chwilę, aż ich cena nieznacznie spadnie. Dodatkowo, jeśli poczekasz, będziesz miał okazję sprawdzić recenzje nowych ASIK-ów.

Pamiętaj, że ważne jest również, aby dowiedzieć się, ile mocy zużywa urządzenie terahash. Na przykład niektóre ASIK zużywają tylko 1,6 kW, podczas gdy inne - 6 kW. Ostatecznie urządzenie o mocy 6 kW będzie Cię kosztować znacznie więcej, ponieważ większość dochodów będziesz wydawać na energię elektryczną.

w 2020 roku 

NajwydajniejszeSprawdź listę najwydajniejszych ASIK-ów:

modele ASIKBitmain Antminer T17 (stare generacje)

 • Uważany za jeden z najtrwalszych ASIK-ów;
 • Ten ASIK jest łatwy do przetaktowania;
 • Płyty sterujące serii 17 są wymienne;
 • Wentylatory Bitmain są również wymienne;
 • Oprogramowanie układowe Hiveon ASIC można zainstalować na tym układzie ASIC (umożliwia osiągnięcie 56 Tx / s przy standardowym zasilaniu). Ponadto, korzystając z oprogramowania układowego Hiveon ASIC i prawidłowo używając urządzenia, można przedłużyć żywotność ASIC o jeden rok.

Bitmain Antminer S17 Pro

 • Ten ASIK jest niezawodny i trwały;
 • Łatwo jest przetaktować;
 • Wentylatory Bitmain są wymienne;
 • Ten układ ASIC można zainstalować z oprogramowaniem układowym Hiveon ASIC (przy standardowym zasilaniu można osiągnąć 80,1 Tx / s)

Innosilicon T3układ

 • TenASIC jest bardzo niezawodny;
 • Urządzenie wyposażone jest w ulepszony system chłodzenia;
 • ASIC Boost włączony;
 • Możesz osiągnąć 43 Tx / s.

Whatsminer M20SASIK

 • Tenjest wydajny i niezawodny;
 • Urządzenie umożliwia osiągnięcie 68 Tx / s.

Warto zaczynają badać rynek i wybrać teraz Asik, ponieważ jest prawdopodobne, że w ciągu jednego roku (lub nawet 6 miesięcy) ASIKs nawet więcej wypierać wiertnic GPU. Należy również pamiętać, że układy ASIC nie są ograniczone do ustawień fabrycznych. Ich wydajność i wyniki finansowe możnadzięki zwiększyćHiveon ASIC zasilanemu przez MSKMINER. Z kolei można zmniejszyć zużycie energii.

Taxas de hash, consumo de energia, temperatura: como controlar efetivamente suas estatísticas em plataformas de GPU e ASICs

Mineração: como gastar menos e ganhar mais

6 problemas mais populares para mineiros e suas soluções

5 hacks de vida para proprietários de grandes fazendas ASIC

Uma visão geral completa do sistema operacional para minerar o Hive OS

Por que um minerador precisa de um sistema operacional para gerenciar?